Warning: file_get_contents(/static/img/users/55x55/dn613p44dpjd5.jpg) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /forum/themes/comments.php on line 85

Warning: file_get_contents(/static/img/users/55x55/2libbggpmeanl3.jpg) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /forum/themes/comments.php on line 85

Warning: file_get_contents(/static/img/users/55x55/4qapi01i49h5gg.jpg) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /forum/themes/comments.php on line 85

Warning: file_get_contents(/static/img/users/55x55/4q849m9crffaji.jpg) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /forum/themes/comments.php on line 85
    • CommentAuthor
      CommentAuthormajka
    • CommentTime05-03-2008 13:33:56
    Myślę że teraz w erze komputerów i telewizji coraz mniej młodzieży czyta :sad: Ja jestem też uwielbiasem dobrej literatury :bigsmile: Dla mnie telewizja może nie istnieć ,musi być naprawdę dobry film lub reportaż żeby mnie to zainteresowało.
    • CommentAuthor
      CommentAuthorNitarona
    • CommentTime05-03-2008 14:02:44
    Książki są cudowne, rozwijają wyobraźnię, nie wyobrażam sobie życia bez nich. Wydaje mi się, że to nie TV, czy kopmuter powodują, że przestajemy czytać... Moja mama zawsze czytała mi książki, sama też bardzo dużo czyta. Mając taki przykład w domu ciężko nie uzależnić się od takiej formy spędzania wolnego czasu. Potrafię czytać książkę, oglądać TV i jeszcze posiedzieć przed komputerem. Na wszystko można znaleźć czas. Trzeba tylko chcieć.
    • CommentAuthor
      CommentAuthorewelosa
    • CommentTime05-03-2008 14:10:09 zmieniony
    Też jestem za dobrą książką mój synuś Amadeusz tez lubi jak się mu czyta i nawet sam próbuje czasami bierze kiążeczkę i siedzi i jakby tam literuje sobie tylko od czasu do czasu słyszę mamusiu a co to za literka -dodam ze ma 4 latka -i raczej tego nie można nazwac czytaniem ale liczą się chęci .I to wszystko zależy od nas rodziców czy dziecko będzie sięgało po książkę czy nie czy też idąc na łatwiznę jak to niektórzy rodzice -komputer rozwiąże wszytko i to jest przerażające.
    • CommentAuthor
      CommentAuthorMagda
    • CommentTime05-03-2008 14:10:14
    Lubię czytać książki od małego lubiłam teraz chętnie czytam literaturę II wojny światowej, książki opisujące czyjeś przeżycia jak tez dobry kryminał. Nie przepadam bardzo za tv czasami wolę poprostu posłuchać radia.:thumbup:
    • CommentAuthor
      CommentAuthordanuska
    • CommentTime06-03-2008 07:11:33
    Zgadzam się że lepiej posłuchać radia niż oglądac tv.Lubię czytać książki,tylko w moim przypadku jest tak,jeżeli jakaś książka zainteresuje mnie od pierwszej strony to połykam ją od razu,nie interesuje mnie wtedy nic ani nikt,a jeśli książka od początku wydaje się dla mnie nudna to żadna siła nie zmusi mnie do jej przeczytania:bigsmile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorSysia
    • CommentTime07-03-2008 11:35:23
    Uwielbiam czytać. Co prawda w dzień zazwyczaj brakuje mi czasu, ale wieczorkiem, gorąca herbatka i dobra książka i mnie nie ma:bigsmile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorewusia2008
    • CommentTime14-03-2008 23:05:59
    Witajcie!!!!:)jestem tu nowa:) Wiecie dlaczego lubimy czytać książki??? chyba dlatego,że jaką ksiązkę byśmy nie czytali to uciakamy od rzeczywistości:)i nie dlatego że zawsze jest nam źle,tylko dlatego że można pożyć w innym czasie,coś co pewnie nas już nie czeka,ale czytając adrenalinka wraca do normy:)
    Co czytaliście ostatnio fajnego???ja właśnie czytam ,,Jeździec Miedziany,, Czytał Ktoś??? Pozdrowionka dla wszystkich:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorNiuncia
    • CommentTime15-03-2008 14:38:18
    Zgadzam się z Tobą ewusiu w zupełności. Ja ostatnio czytałam "Poczwarkę"Doroty Terakowskiej.Naprawdę godna polecenia. Bohaterowie mają po 30 parę lat. Wszystko w ich życiu jest O.K. do momentu pojawienia się córeczki "innej" niż oczekiwali. I tu zaczynają się problemy..... POLECAM..:wink:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorewusia2008
    • CommentTime15-03-2008 14:46:02
    Dzięki Niuncia::rolling: napewno skorzystam,często czytam książki polecone...uwielbiam czytać książki Santy Montefiore,kobieta pisze naprawdę łądne książki.Jak tylko pojawia się Jej jakaś nowość to od razu kupuję
    • CommentAuthor
      CommentAuthorNiuncia
    • CommentTime15-03-2008 14:56:33
    Jeśli mogę zapytać -Co ona pisze? jakieś powieści czy obyczajowe a może jeszcze coś innego?:bigsmile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorewusia2008
    • CommentTime15-03-2008 20:09:32
    Sorki że dopiero teraz odpisuję....brak tego co jest tak cenne....czasu:)) Ona pisze o miłości,ale to nie są romansidła,to naprawdę piękne opowiadania.Pierwsza Jej książka jaka się pokazała w Polsce to ,,Spotkajmy się pod drzewem ombu,, Warto przeczytać!
    Pozdrowionka dla wszystkich:)
    • CommentAuthor
      CommentAuthorverona
    • CommentTime17-07-2009 11:47:36 zmieniony
    Uwielbiam czytać książki kucharskie...Doskonale wiem, że i tak mi nic nie wyjdzie, ale zawsze można pomarzyć. Na necie ostatnio się wkręciłam w przepisy na drinki...i tak codziennie drukuje po kilkanaście przepisów, oczywiście tylko te, które najbardziej mi się podobają. W przyszłym tygodniu drinki na białym rumie! :cool:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorkasia26
    • CommentTime10-08-2009 10:08:41
    ja uwielbiam książki które są jak by to określic kolorowe treścia i działaja na wyobraźnie, do moich hitów należy "Pod słońcem Toskani" mozna sie zakochać w kuchni włoskiej, w krajobrazie Toskani i z całego serca zapragnąć tam mieszkać! A ostatnio przeczytałam "Zachcianek"...zaprganęłam jak bohaterka mieć malwy pod oknem domu, mieszkac na wsi i mieć mnóstwo zwierząt:smile: a po za wszydtkim w tych książkach jest bardzo duuuuuzo o MIŁOŚCI:smile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorNisia83
    • CommentTime11-08-2009 19:26:03
    Hej. Ja również lubię czytać książki, ale trochę brak mi czasu - pochłania go cały moja 6miesięczna córeczka :bigsmile: ostatnio czytałam "Dziewczyny do wynajęcia" i "Jestem nudziarą" nie pamiętam autora, ale polski. Zresztą niezłe są książki wydawnictwa Prószyński i spółka.
    • CommentAuthor
      CommentAuthorIrena
    • CommentTime13-08-2009 09:51:53
    oh "Pod słońcem Toskanii" to moja ulubiona, ta książka wręcz pachnie i smakuje wszystkimi smakami i zapachami tego cudownego rejonu Włoch, który polecam także turystycznie, jak ktoś by chciał moge dac namiary na rewelacyjne zaprzyjaźnione biuro podróży w Krakowie!:smile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthormadzia18
    • CommentTime28-08-2009 18:02:09
    "Pod słońcem Toskani" ... ciekawe :smile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorurwis13
    • CommentTime31-08-2009 19:05:43
    ja nie przepadam za książkami, wole komiksy:tongue: albo ogólnie jakieś gazety o samochodach, jak czytam to się szybko męczę i ziechęcam:devil:
    • CommentAuthor
      CommentAuthordupcik
    • CommentTime31-08-2009 22:25:21
    ja czytam komiksy, ale książki też lubie czytać wiele ich przeczytałem!!! 8)
  1. Ja raczej nie czytam książek, być może dlatego, że nigdy nie mogę przebrnąć przez pierwszy rozdział...:/ Ale pomimo tego mam swoją ulubioną książkę a nawet 3 (wszystkie przeczytałam po kilka razy) :) "Alchemik" p. Coelho, "Szkarłatna litera" N. Hawthorne i "Lato nagich dziewcząt" S. Fleszarowa-Muskat :)
    • CommentAuthor
      CommentAuthormiraszka
    • CommentTime03-09-2009 16:39:20
    Ja uwielbiam fantasy, najbardziej Tolkiena i C. Funke.
    • CommentAuthor
      CommentAuthordupcik
    • CommentTime04-09-2009 21:04:45
    też czytam james bond operacja poiorun 007
    • CommentAuthor
      CommentAuthorpyton
    • CommentTime06-09-2009 20:18:20
    hehe, wyjeżdżam niedługo na wymarzony urlop i kurcze będę czytać książki które mi w pracy się przydadzą, taki wakacyjny trening:tongue:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorIrena
    • CommentTime13-10-2009 23:02:59
    polecam ksiazke "Hakawati Mistrz opowiesci", urzekajaca opowiesc o zyciu, i troche legend do tego:) przestrzegam jedynie ze ma ponad 600 stron, teraz biore sie za "Dom nad rozlewiskiem" dam znac czy warto, ale mysle ze na pewno:)
    • CommentAuthor
      CommentAuthordupcik
    • CommentTime13-10-2009 23:42:15
    teraz czytam przpadki robinsona kruzoe 8/ ,,batman na zawsze'' milenium ,,dziewczyna która igrała z ogniem'' super bestseller jest w top 10!!! ale zawsze będę czytać komiksy!!!!!!:crazy:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorewusia2008
    • CommentTime14-10-2009 22:12:00
    Irenko,jeśli chodzi o ,,dom nad rozlewiskiem,,to mam nadzieję,że spodoba się Tobie....ja przeczytałam wszystkie trzy części i powiem CI,że film który rozpoczął swoje odcinki chowa się przy książce...jak na razie:)))
    • CommentAuthor
      CommentAuthorfabienne
    • CommentTime15-10-2009 11:50:16
    Ja uwielbiam w wolnych chwilach czytać książki. Dzieciątko idzie spać mąż pracuje na laptopie ja się wygodnie kładę na kanapę i biorę książkę ulubionych autorów mam ich kilka. NORA ROBERTS. CLARE NAYLOR. oraz ostatnimi czasy DAN BROWN. Czasami poprostu biorę książkę pierwszą lepszą nieznając wogóle autora i jeśli mnie wciągnie to czytam:DDD
    • CommentAuthor
      CommentAuthorIrena
    • CommentTime15-10-2009 11:50:51
    ewusia, mysle ze bedzie mi siepodobac na pewno, napisze ci moje wrazenia:) dupcik jestes komikso maniakiem:bigsmile:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorslonce
    • CommentTime30-01-2010 07:10:31
    czytanie sprawia przyjemnośc jak nie jesteśmy do niego zmuszani a ze szkoły nam zostały przykre doświadczenia bo był mus czytania lektur i chyba troche to zniechęca i dzieci a póżniej dorosłych po sieganie po nie.
    • CommentAuthor
      CommentAuthorkasik1583
    • CommentTime30-01-2010 10:50:50
    Ja bym żyć nie mogła bez książek:tongue: Pochłaniam prawie wszystko co wpadnie mi w ręce i mogę czytać niemal w każdej sytuacji - w kolejce, w wannie czy w kuchni nawet:bigsmile: Niestety książki mają jednak jedną dużą wadę, mianowicie są stanowczo ZA DROGIE :sad: Ile człowiek musi się nałazić, żeby znaleźć coś fajnego, a niedrogiego! To wstyd po prostu, że wielu ludzi nie stać na czytanie:shamed:
    • CommentAuthor
      CommentAuthormalami
    • CommentTime11-08-2010 12:45:15 zmieniony
    No kurcze książka to zawsze będzie książka nie ma co ukrywać. Książka pachnie, zmusza do myślenia, stymuluje wyobraznie. Ktoś mi kiedyś powiedział że książki są jak dodatkowe życia, które ma się okazję przeżyc bez ponoszenia konsekwencji. Ja mam do co niektórych bardzo osobisty stosunek, wręcz schowałabym je przed światem, żeby nikt mi ich nie zabrał. Macie niekiedy takie uczucie podczas czytania - to jest coś co zawsze chciałam przeczytać. Albo uczucie, że tego nigdy nie zapomne...?
    • CommentAuthor
      CommentAuthorola2103
    • CommentTime11-08-2010 15:21:19
    zgadzam się z kasik1583 i to straszne że coraz więcej osób nie czyta tylko ogląda mnóstwo filmów:angry::cry:
    • CommentAuthor
      CommentAuthorgusia1000
    • CommentTime08-02-2011 19:55:13
    Ja nie lubię czytać książek, ale czasopisma kobiece owszem.
    • CommentAuthor
      CommentAuthorhanna
    • CommentTime22-11-2011 16:01:12
    Uwielbiam czytać książki i moje dzieci też:)
    • CommentAuthor
      CommentAuthordenia
    • CommentTime26-03-2012 19:45:59 zmieniony
    Ja bardzo stary nie jestem 30+ ale jakoś od dziecka mam miłość do książek. Powiem więcej, chociaż wiem, że na internecie mogą znaleźć jakieś informacje to i tak mimo wszystko lubię wieczorem usiąść z książką. Po prostu tak mam. Teraz sprzedaję akcesoria do kuchni i żeby trochę zdobyć wiedzę o takiej działalności to też kupiłem sobie książki, a przecież na internecie takich informacji jest dużo. No cóż, jest to czas tylko dla mnie i odpoczynek. Jak biorę książkę to tak jak bym w trans wpadał - po prostu "odjeżdżam" z tego świata...
    • CommentAuthor
      CommentAuthormoffoa
    • CommentTime16-06-2012 13:55:08
    Uwielbiam.Bardziej niż gotowanie, z pewnoscią. Ja uwielbiam jeść i czytać :).
    • CommentAuthor
      CommentAuthorSunnyAfternoon
    • CommentTime12-10-2012 15:55:50 zmieniony
    Uwielbiam czytać! Jestem po prostu chora jak nie przeczytam chociaż rozdzialiku przed snem!
    • CommentAuthor
      CommentAuthorpatima
    • CommentTime15-10-2012 11:35:44
    ja polecam trylogie Millenium Larsona jeśli ktoś lubi kryminały. 500 stronic można pochłonąć w 2 dni :)
    • CommentAuthor
      CommentAuthorparowa
    • CommentTime03-04-2014 19:33:42
    Uwielbiam czytać stare harlequiny. Te romanse. Ci mężczyźni. Ahh
    • CommentAuthor
      CommentAuthortruskawka1
    • CommentTime04-04-2014 10:09:02
    Ja bardzo lubię książki, szczególnie Kinga. Jednak czasami stawiam na ebooki bo często jestem w trasie, ostatnio słucham Pod Kopułą i jest super. Oczywiście, że warto czytać ale niestety w erze tylu możliwości innych rozrywek czasami trudno do tego namówić młode pokolenie...
    • CommentAuthor
      CommentAuthorniebieski
    • CommentTime05-04-2014 16:44:36
    Obecnie większość dobrych filmów oraz seriali powstaje na podstawie książek. Osobiście, gdy zainteresuje się jakąś produkcją, szukam danego tytułu w bibliotece lub sklepie i w wolnym czasie poświęcam czas czytaniu. Znajduję wtedy wiele wątków, które pominięto lub skrócono oraz dowiaduje się szczegółów na temat głównych bohaterów.